Gmina Ruja

Strona główna

Witamy na naszej stronie

Gmina Ruja realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "CYFROWA GMINA"

Najnowsze aktualności

Zaproszenie na spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla przedsiębiorców oraz mieszkańców chcących założyć działalność gospodarczą z terenu LGD

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”, w związku z planowanym naborem wniosków zaprasza przedsiębiorców oraz mieszkańców chcących założyć działalność gospodarczą z terenu LGD, tj. gmin: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja wiejska, Miasto Wojcieszów oraz Miasto Złotoryja na Spotkanie informacyjno – konsultacyjne
dotyczące zasad aplikowania o przyznanie pomocy w ramach poddziałania 19.2 "
Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” na przedsięwzięcia:

1 grudnia 2022
Czytaj więcej o: Zaproszenie na spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla przedsiębiorców oraz mieszkańców chcących założyć działalność gospodarczą z terenu LGD
Powiększ zdjęcie ŚWIĄTECZNA%20PAKCZA%20-%20V%20EDYCJA%20-%20PLAKAT

Świąteczna paczka - V edycja

Od 1 listopada 2022 r. na terenie Gminy Ruja realizowany jest projekt pn. "ŚWIĄTECZNA PACZKA - V EDYCJA".

3 listopada 2022
Czytaj więcej o: Świąteczna paczka - V edycja

Ogłoszenie - wnioski o zakup paliwa stałego

W związku z wejściem w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe Wójt Gminy Ruja  informuje, iż wnioski o zakup paliwa stałego na zasadach preferencyjnych należy składać na piśmie lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344) w terminie od dnia 03.11.2022 r. do dnia 10.11.2022 r. w sekretariacie Urzędu Gminy w Rui.

2 listopada 2022
Czytaj więcej o: Ogłoszenie - wnioski o zakup paliwa stałego

Budynki inwentarskie - artykuł prewencyjny KRUS

Logo KRUSZasadniczą cechą zawodu rolnika jest różnorodność prac, które musi wykonywać, lub z którymi się styka, oraz ogromne zróżnicowanie warunków, w jakich przebiega jego praca.

Oprócz podstawowej działalności tj. produkcji zwierzęcej i roślinnej, rolnik musi wykonywać codzienne prace w obejściu gospodarskim, w budynkach i warsztatach.

28 października 2022
Czytaj więcej o: Budynki inwentarskie - artykuł prewencyjny KRUS

Zarządzenie nr 48/2022 Wójta Gminy Ruja z dnia 24.10.2022 r.

w sprawie przeprowadzenia konsultacji w przedmiocie projektu uchwały Rady Gminy Ruja w sprawie uchwalenia programu współpracy Gminy Ruja z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na 2023 rok.

24 października 2022
Czytaj więcej o: Zarządzenie nr 48/2022 Wójta Gminy Ruja z dnia 24.10.2022 r.

Nieodpłatna pomoc prawna

Zapraszamy mieszkańców Gminy Ruja na nieodpłatną pomoc prawną, udzielaną w Urzędzie Gminy na zlecenie powiatu legnickiego w dniach:

18 października 2022
Czytaj więcej o: Nieodpłatna pomoc prawna